Як написати резюме

Резюме — перше, що необхідно мати при пошуку роботи. Від того, як ви його напишете, залежить 60% успіху. Інші 40% — приватна бесіда з роботодавцем.

Мета резюме — привернути увагу, справити сприятливе враження, спонукати запросити Вас на особисту зустріч.Звідси випливає головний принцип написання резюме — підкреслити всі позитивні моменти і зробити непомітним, те, що вашою сильною стороною не є.

Резюме повинно надавати відомості про ваш досвід, знання та якості, що зацікавлять роботодавця, а також будуть відповідати на питання, чи відповідаєте Ви вимогам необхідним для бажаної посади. Найкраще працює резюме, створене спеціально під вимоги конкретної посади, роботодавця та з урахуванням особливостей бізнесу компанії. Тому рекомендуємо на кожне нове інтерв’ю приходити з новим резюме відкоригованим спеціально під цю посаду.

В резюме мають бути зазначені:

  • Персональні дані
  • Контактні дані
  • Посада
  • Досвід роботи
  • Освіта
  • Професійні навички
  • Рекомендації (якщо є)
  • Додаткова інформація
Персональні дані

У блоці «Персональні дані» вкажіть своє ім’я та прізвище, дату народження (рік вказувати не обов’язково), сімейний стан та наявність дітей (також не завжди обов’язково).

Фото можна не додавати, але все ж таки бажано. В більшості випадків роботодавцю важливо бачити майбутнього колегу або підлеглого заздалегідь, адже Ваш зовнішній вигляд може багато про Вас розповісти.

Контактні дані

Напишіть діючий номер телефону (мобільний та стаціонарний), електронну адресу, додайте інші способи зв’язку (наприклад Skype). Вказувати точну адресу проживання не обов’язково, але варто вказати місто вашого проживання або місто, в яке готові переїхати (якщо готові). Тут же напишіть, скільки хочете заробляти.

Мета резюме

Обов’язково вкажіть посаду, на яку претендуєте. Вона ж — назва резюме. Це найважливіша частина Вашої професійної візитки.

Досвід роботи

Найбільше уваги приділіть блоку «Досвід роботи», оскільки саме ця інформація є самою цінною для роботодавця. Починати варто з останнього місця роботи, а закінчувати – першим. Якщо на професійному шляху доводилося працювати не за спеціальністю, на яку претендуєте, цю інформацію можна пропустити.

Використовуйте таку структуру: період роботи (місяць, рік), назва медичної установи, посада, обов’язки на цій посаді, навички, вміння, досягнення. Опишіть якомога детальніше, що саме входило у Ваші обов’язки і яких висот досягли на останньому місці роботи.

Освіта

Вкажіть навчальний заклад, в якому отримали медичну освіту. Писати варто в такому порядку: період навчання (місяць, рік), назва навчального закладу, факультет, спеціальність. Для підкріплення інформації в цьому блоці можна додати копії диплома. Якщо є друга вища освіта, описується за аналогією.

Вказувати середню школу необхідно тільки в тому випадку, якщо це мовна або інша спецшкола.

Професійні навички

Цей пункт — відповідь на питання «Як зробити резюме ще привабливішим». Саме з нього роботодавець дізнається, що Ви вмієте робити.

Дана частина резюме може складатися з наукових публікацій, додаткових курсів та тренінгів, професійних досягнень, підкріплених сертифікатами. Якщо не знаєте, що писати, пропустіть. Важливо, щоб в ньому не було банальностей та повторів.

Якщо знаєте декілька мов, не забудьте розповісти про це у резюме.

Рекомендації

Якщо є можливість додати контактні дані тих, хто може порекомендувати Вас як фахівця, — це чудова перевага над конкурентами! Чим більше рекомендацій, тим краще.

Додаткова інформація

Ну, і звичайно, напишіть пару слів про себе. Залиште комунікабельність, відповідальність та пунктуальність конкурентам. Використовуйте оригінальну характеристику, яка дійсно відповідає вашому характеру, поглядам і вмінням.

Додаткові поради

Якщо на деякі блоки немає інформації — придумувати не варто. Писати необхідно правду та по суті. Не потрібно заглиблюватися в речі, які не впливають на рішення роботодавця, наприклад Ваші хобі та захоплення.

Резюме повинно бути, в першу чергу, читабельним. Громіздкі, написані дрібним шрифтом полотна проходять повз роботодавців. Краще помістити всю інформацію на одній, максимум двох сторінках, використовуючи при цьому шрифт, який легко розібрати.

Текст після складання перевірте кілька разів — знайдена роботодавцем єдина орфографічна помилка поставить під сумнів професійність вас, як кандидата на посаду лікаря.